Wydarzenia

SOS dla Afryki – Odkrywcy

W środę 22 marca dzieci z grupy Odkrywców w ramach akcji ,,Wyślij pączka do Afryki” piekły czekoladowe muffinki. Przed przystąpieniem do pracy założyły czerwone koszulki SOS i dokładnie umyły ręce. Następnie zapoznały się ze sposobem wykonania muffinek oglądając film instruktażowy na Yotube. Poniżej dla zainteresowanych podajemy przepis.

Składniki:

2 szklanki mąki

2 łyżeczki proszku do pieczenia

0,5 szklanki cukru

2 łyżeczki cukru waniliowego

2 łyżki kakao

0,5 tabliczki gorzkiej czekolady lub czekoladowe dropsy

1 jajko

0,5 szklanki oleju

1 szklanka mleka

Suche składniki dzieci wymieszały razem w jednej misce, a osobno – w drugiej mokre składniki: jajko, olej oraz mleko. Następnie do masy dzieci dodały suche składniki i mieszały tak długo dopóki składniki mokre i suche ze sobą się nie połączyły.  Kolejno, metalową formę do muffinek wyłożyły papierowymi papilotkami i każde dziecko po kolei wypełniło foremki ciastem do wysokości około 1 cm od brzegu, zostawiając miejsce babeczkom, żeby wyrosły. Po  20 -25 minutach nasze babeczki były gotowe. Sami to zresztą sprawdziliśmy. Jak tylko trochę przestygły udekorowaliśmy je kawałkami czekolady, a nasze panie zapakowały nam po dwie babeczki do domu. Zapach i aromat trochę nie dawał nam spokoju… ale w domu podzielimy się nimi ze swoimi najbliższymi. Na pewno będą miękkie, puszyste i pyszne.


 
Powrót