Wydarzenia

Robotyka i programowanie.

15 lutego rozpoczęliśmy cykl warsztatów z programowania robotów, zorganizowany w naszym przedszkolu przez firmę KOSMOS. Tego dnia uczyliśmy się programować drogi dla małych robotów. Najpierw dowiedzieliśmy się, jak za pomocą kolorów wydawać robotom polecenia. Potem specjalnymi pisakami na kartce zgodnie z instrukcją zaprogramowaliśmy trasę dla robotów. Kiedy ruszyły w drogę dokładnie tak jak im kazaliśmy, miło było popatrzeć jak wędrują wyznaczona ścieżką. Ciekawe, czego nauczymy się za dwa tygodnie?

W młodszych grupach na pierwszym spotkaniu próbowaliśmy prowadzić pilotem robota-pandę do wyznaczonego celu. Przy okazji ćwiczyliśmy orientację w przestrzeni, rozróżnianie prawej i lewej strony oraz cierpliwość w oczekiwaniu na swoją kolej. Już czekamy na następne zajęcia, bo zabawy z robotami wszystkim przypadły do gustu!

Sowy:

Tropiciele

Odkrywcy


 
Powrót