Wydarzenia

Pyza na polskich dróżkach

22 listopada, w ramach realizacji rocznego planu przedszkola grupy: Odkrywców i Sów wybrały się do Teatru Ludowego na przedstawienie ,,Pyza na polskich dróżkach” w reżyserii  Jerzego Fedorowicza. Dzieci poznały wędrówki rezolutnej, tryskającej dobrym humorem Pyzy, która uciekła ze stolnicy, żeby wędrować po Polsce.  Poznała Warszawę, Gdańsk, Toruń, Łomżę, Śląsk, Zakopane, aż wreszcie trafiła do Krakowa,  gdzie postanowiła zostać na zawsze. Przemierzając polskie miasta jednocześnie bawiła i uczyła widzów. To dzięki jej fascynującym przygodom młodzi widzowie mogli podziwiać piękno ojczystego krajobrazu, poznać wybrane regiony Polski, tradycje, zwyczaje, sztukę ludową. Widowisko oparte na poemacie Hanny Januszewskiej i ludowych piosenkach, pochodzących z różnych regionów kraju było barwną, roztańczoną i rozśpiewaną lekcją polskiej geografii, historii i przyrody. Wszystkim bardzo się podobało i na długo pozostanie w pamięci.

Odkrywcy

Sowy


 
Powrót