Wydarzenia

Pyszny, zdrowy sok warzywno-owocowy – grupa Pszczółek.

Bogactwo warzyw i owoców, zebranych z pól i sadów, zachęca nie tylko do zdrowego jedzenia, ale i do eksperymentowania w kuchni.

Każdy przedszkolak doskonale rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach postanowiliśmy 13 października zrobić sok.

Najpierw odpowiednio przygotowaliśmy owoce i warzywa do przetwarzania, myjąc je i obierając oraz usuwając gniazda nasienne z jabłek. Byliśmy ciekawi jaki kolor i smak będzie miał nasz soczek? Zanim przystąpiliśmy do pracy, zapoznaliśmy się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jej działaniem i utrwaliliśmy sobie podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Pozostało tylko wrzucenie składników do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez nas samodzielnie, bez dodatku cukru i bez konserwantów. Po skończonej pracy delektowaliśmy się jego smakiem. Samodzielnie wykonany sok smakował nam tak bardzo, że pozostawały po nim tylko i wyłącznie „marchewkowe wąsy”!


 
Powrót