Wydarzenia

Pszczółki zakładają hodowlę fasoli

W środę 13 marca dzieci z grupy Pszczółek postanowiły zorganizować mały ogródek  w sali przedszkolnej. Zaczęły od założenia hodowli fasoli. Na początku zapoznały sią z kolejnymi etapami rozwoju i wzrostu fasoli w formie obrazkowej. Wypowiadały się również na temat czynników zewnętrznych niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju każdej rośliny. Kolejno porównywały różne ziarna fasoli: ich wielkość, kształt i twardość. Dowiedzieliśmy się nawet, ze największe ziarna fasoli mają swoje imię – to fasola Jaś. Następnie badaliśmy właściwości ziemi poprzez dotyk. Określaliśmy jaka ona jest w naszym odczuciu. Dla niektórych była sypka, dla innych zimna, a dla jeszcze innych pełna grudek. Następnie każde dziecko trzymało własną, podpisaną doniczkę, do której samodzielnie nabierało łopatką ziemię i sadziło dwa ziarenka fasoli Jaś w razie, jakby któreś z nich się nie przyjęło. Poprzez samodzielne doświadczenie poznaliśmy czynniki potrzebne do rozwoju roślin, zrozumieliśmy potrzebę zakładania własnej hodowli i systematycznego pielęgnowania naszych fasolek. Teraz, aby cieszyć się z efektów swojej pracy będziemy obserwować i dbać o wzrost naszych roślin. Ciekawe, czyja fasolka pierwsza wykiełkuje? Zobaczymy….


 
Powrót