Wydarzenia

Projekt Bezpieczny Nie(Duży)

Grupa Odkrywców dnia 28 kwietnia wzięła udział w Projekcie „Bezpieczny Nie(Duży)”,  którego celem jest budowanie dziecięcej wiedzy, dotyczącej znajomości zasad obowiązujących w pracy, obejmujących ochronę pracownika poprzez przedmioty, które chronią wzrok, słuch, głowę, ręce. Zajęcia rozpoczęliśmy od burzy mózgów, „Co to znaczy być bezpiecznym w pracy?” Dzieci podawały swoje wyjaśnienia, które kojarzą się z bezpieczeństwem w pracy oraz odpowiadały na zadawane pytania. Dzieci miały okazję pobawić się w zabawę dydaktyczną pt. „Czego brakuje?” oraz w zabawę ruchową z elementami naśladowania „Zamieniam się i naśladuję”.  Były również i zabawy zespołowe „Dopasowuję i rysuję”, gdzie dzieci miały za zadanie ułożenie ilustracji z puzzli i dopasowanie odpowiednich napisów. Na koniec odbył się quiz wiedzy na temat bezpiecznego zachowania podczas pracy „Bezpieczny pracownik-bezpieczny rodzic”. Dzieci słuchały zdań wypowiadanych przez nauczyciela i oceniały ich prawdziwość poprzez uniesienie karteczki z odpowiednim kolorem. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy breloczek natomiast wszyscy rodzice otrzymali testy bezpieczeństwa, które wypełnili w domu a następnie przynieśli do przedszkola.


 
Powrót