Wydarzenia

Pierwsza pomoc przedmedyczna – warsztaty.

29 września w każdej grupie odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez ratownika medycznego. Dzieci poznały wyposażenie torby ratownika. Dowiedziały się w jaki sposób i czym należy zabezpieczyć złamanego palca, rękę, czy nogę. Poznały również przeznaczenie koca ratowniczego, a zwłaszcza, kiedy i w jakich sytuacjach należy używać srebrnej i złotej strony koca. Uczyły się prawidłowo prowadzić reanimację, ćwiczyły również prawidłową postawę, w jakiej należy podjąć taką akcję ratowniczą, by poszkodowanemu nie zrobić krzywdy. Każdy mógł również samodzielnie to przećwiczyć na manekinie – fantomie. Na zakończenie wszyscy uczyli się prawidłowego bandażowania na misiach i otrzymali certyfikat ukończenia szkolenia. To były naprawdę przydatne warsztaty.

Pszczółki

Krasnoludki

Słoneczka

Sowy

Zuchy


 
Powrót