Wydarzenia

Olimpiada Sportowa

W poniedziałek 31 maja w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada Sportowa. To wielkie wydarzenie rozpoczęło tegoroczne obchody Dnia Dziecka. Nasi wolontariusze Ambra, Sandra i Jorge przygotowali dla dzieci moc sportowych atrakcji. Ubrani w greckie stroje  ze zniczami w dłoniach przywitali dzieci oraz zaprosili do wspólnej zabawy i uczciwej rywalizacji. Było to również duże przeżycie  i sprawdzian dla wolontariuszy. Każdy z osobna przeczytał zaproszenie dla dzieci w języku polskim.  Gratulujemy odwagi!

Każda grupa miała okazję uczestniczyć w przygotowanych wyścigach drużynowych. Przygotowana rywalizacja była podzielona wg grup wiekowych. Dla starszych dzieci był min. slalom z trzymaną w dłoniach rakietką z piłką, przejście w tunelu, skoki na dużych piłkach, przejście po ławeczce itp.

Młodsze dzieci miały okazje poznać zasady wyścigów rzędów oraz sposób pokonywania toru przeszkód. Jak na pierwszy raz wszystkie młodsze dzieci zdały wzorowo. Doping i współzawodnictwo było na piątkę. Wszystkie dzieci mocno kibicowały i wspierały dzieci z mniejszymi możliwościami. Była to wspaniała zabawa,  już nie możemy się doczekać następnego sportowego wydarzenia.


 
Powrót