Wydarzenia

Międzynarodowy Dzień Ziemi – Odkrywcy

W ostatnim tygodniu grupa odkrywców świętowała Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzieci przez cały tydzień dowiadywały się w jaki sposób można zostać super Eko-przyjacielem przyrody. Pomagał im w tym Kubuś z akcji Kubusiowi Przyjaciele Natury oraz Mały Miś. Dzieci z pomocą pań wykonały Eko-kalendarz, w którym zaznaczyły wybrane święta ekologiczne. Dzieci wykonały także zabawkę ekologiczną.

Cała grupa miała okazję  zagrać w grę edukacyjną, która uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynność.

Eko-gra to rozwinięcie realizowanego od kilku lat projektu. Na Eko-Eksperymentarium składają się różnorodne działania poświęcone edukacji ekologicznej i postawom proklimatycznym w codziennym życiu. W wirtualnym domu dzieci odwiedziły łazienkę i kuchnię, gdzie ukryte były zagadki pomagające zrozumieć, na czym polega oszczędzanie energii i wody czy prawidłowe segregowanie śmieci. Dla wszystkich  była to doskonała zabawa i bardzo praktyczna lekcja.


 
Powrót