Wydarzenia

Miasteczko dzieci – wycieczka Słoneczek i Krasnoludków

Miasteczko dzieci – wielkie Królestwo, dosłownie jak z bajki. To miejsce, w którym każde dziecko z grupy Krasnoludków i Słoneczek 7 listopada było tym, kim sobie tylko wymarzyło! Miasteczko o powierzchni 350 m2 zrobiło na nas ogromne wrażenie już od samego wejścia. Czyż nie każde dziecko lubi bawić się w odgrywanie ról z życia codziennego? Dom – proszę jest! Kawiarnia – komu kawki, a może deserek? Weterynarz – ojej, co dolega tej biednej kici? Warsztat samochodowy – wymiana kół na letnie, już się robi! Salon piękności – zapraszamy zrobimy piękne uczesanie i makijaż. Domków tematycznych, które tworzą całe miasteczko było aż dziewięć: sklep, szpital, dom, kawiarnia, salon piękności, remiza strażacka, teren budowy, teatr z garderobą, warsztat samochodowy. Każdy Krasnoludek i każde Słoneczko znalazło coś dla siebie!
Zabawki, które znajdowały się w domkach, zasługiwały na podziw i uznanie. W szpitalu znaleźliśmy zdjęcie rentgenowskie czy tablicę do badania wzroku, sklep był zaopatrzony naprawdę solidnie. Warto dodać, że większość zabawek była tu drewnianych.
Na podłodze położona była miękka wykładzina, po której mogliśmy do woli biegać w samych skarpetkach.
Ogromne wrażenie zrobiła na nas remiza strażacka z wozem strażackim! Do tego można tu było wejść i zjechać, choć nie z rury, ale ze zjeżdżani wprost na akcję ratunkową! Pomysł genialny! Stroje strażaków, akcesoria gaśnicze i 2h gaszenia pożarów w całej bawialni załatwione! Ponadto teatr! A za kulisami ukryta garderoba z prawdziwego zdarzenia ze strojami scenicznymi! Dziewczynki odgrywały role Kopciuszka na balu, Królowej lodu, Królewny Śnieżki, Śpiącej Królewny! Były tu w swoim żywiole, mogły przebierać się do woli! Dla chłopców również znalazły się stroje: Spidermana, księcia, królewicza, rycerza, smoka…. Oczywiście, to nie koniec atrakcji, w drugiej części Miasteczka znaleźliśmy strefę do harców i szaleństw czyli basen z kulkami i zjeżdżalnię oraz trampolinę. Wprost wymarzony czas na cudowną zabawę.


 
Powrót