Wydarzenia

Mali ratownicy

30 września dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w warsztatach udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez ratowniczkę medyczną.

Przedszkolaki obejrzały wyposażenie torby ratowników. Poznały również przeznaczenie koca ratowniczego, a zwłaszcza, kiedy i w jakich sytuacjach należy używać srebrnej i złotej strony koca. Uczyły się prawidłowo prowadzić akcję sztucznego oddychania, ćwiczyły również prawidłową postawę, w jakiej należy podjąć taką akcję ratowniczą, by poszkodowanemu nie zrobić krzywdy. Każdy mógł samodzielnie to przećwiczyć na manekinie – fantomie. Starszaki uczyły się prawidłowego bandażowania na misiach, dowiedziały się w jaki sposób i czym należy zabezpieczyć złamanego palca, rękę, czy nogę, a maluszki poznały zastosowanie kołnierza ortopedycznego.Wszyscy otrzymali certyfikat ukończenia szkolenia pierwszej pomocy. To były naprawdę przydatne warsztaty.

Krasnoludki

Odkrywcy

Zuchy


 
Powrót