Wydarzenia

Krasnoludki – spotkanie z Panią Doktor.

Co robić, by czuć się dobrze i być w świetnej formie? O tym wszystkim dowiadywały się maluszki z grupy Krasnoludki 21.06.2023 podczas spotkania edukacyjnego z lekarzem internistą, panią Dominiką – mamą Oli. Dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z wizytą u lekarza, o chorobach, które skłoniły ich do odwiedzin pediatry lub innego specjalisty. Mama Oli opowiedziała dzieciom o tym, jak dbać o zdrowie i higienę, co robić, aby chorować jak najrzadziej i w jaki sposób uporać się z infekcją. Dzieci miały okazję poznać zawartość torby pani doktor oraz zapoznać się z wybranym sprzętem medycznym. Przedszkolaki dmuchały na wiatraczek wprowadzając go w ruch, a następnie słuchały przez stetoskop rytmu bicia własnego serca lub serca Pani Doktor. Testowały strzykawki, wypełniając cylindry powietrzem, a następnie opróżniały je z powietrza za pomocą specjalnego tłoka. Poznały także zastosowanie patyczka do gardła.

Pani Dominika zapytała nas czy wiemy, co to są szczepienia i wyjaśniła dlaczego powinniśmy z nich korzystać. Ponadto dowiedzieliśmy się dlaczego należy jeść owoce i warzywa. Rozmawialiśmy też o tym dlaczego trzeba dbać o zęby i w jaki sposób to czynić. Poznaliśmy zawód stomatologa i dowiedzieliśmy się czym się zajmuje przyjmując małych pacjentów do swojego gabinetu. Wzięliśmy udział w quizie – podając nazwy warzyw lub owoców, a za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywaliśmy kolorowe naklejki. Wzięliśmy udział w emocjonującej zabawie pt. ”Prawda czy fałsz?”,w którą bawiła się z nami Pani Doktor.

Zafascynowani zawodem lekarza, deklarujemy, że chętnie pójdziemy w ślady pani Dominiki by pomagać zarówno zdrowym jak i chorym. Dziś leczymy z wielką starannością wszystkie misie i laleczki z przedszkola. Dziękujemy Pani Dominiko za wspaniałe spotkanie i zapraszamy ponownie ponieważ chcemy pogłębiać wiedzę i odkrywać tajniki zawodu lekarza.


 
Powrót