Wydarzenia

Konkurs w 105. rocznicę urodzin Jana Twardowskiego

Centrum Młodzieży zaprasza chętnych do udziału w konkursie.

Szczegóły  dotyczące konkursu poniżej.

 

  1. rocznica urodzin JANA TWARDOWSKIEGO
    – W DZIEŃ DZIECKA NARYSUJ  LUB OPISZ SWOJE SPOTKANIE Z JEGO POEZJĄ!

 

1 czerwca to oczywiście DZIEŃ DZIECKA, ale jest to również dzień urodzin wybitnego poety, księdza Jana Twardowskiego. W tym roku obchodzimy 105. rocznicę jego urodzin.

 

To właśnie „Ksiądz Jan od biedronki”, jak często się go nazywa, doskonale rozumiał potrzeby dziecka – śmiechu, zabawy i akceptacji świata. Właśnie dla dzieciaków napisał m.in.: „Zeszyt w kratkę”, „Patyki i patyczki”, „Kasztan dla milionera”, a dla nieco starszych „Zaufałem drodze” czy „Rwane prosto z krzaka”.

 

Doceniając jego twórczość, dziś – 1 czerwca – pragniemy zachęcić wszystkie dzieci (młodsze i starsze) do przesyłania nam własnej interpretacji dowolnie wybranego wiersza Jana Twardowskiego – w formie plastycznej lub literackiej. Do tematu możecie podejść w sposób żartobliwy lub na poważnie – wszystko zależy od Was.

 

Za pomocą konkursu pragniemy dać młodym szansę na odnalezienie własnej drogi interpretacji tego rodzaju twórczości. Chcemy również by zastanowili się, co w dziełach Jana Twardowskiego najmocniej do nich przemawia.

 

Warunki uczestnictwa:

  • Wszystkie nadesłane zadania prosimy stosownie opisać: imię i nazwisko autora pracy, wiek, tytuł wiersza, do którego odnosi się praca, opiekun, kontakt e-mailowy, telefoniczny oraz zgodę na publikację pracy na stronie Centrum Młodzieży.
  • Prosimy o przesyłanie prac plastycznych w formie zdjęcia, prac literackich w pliku PDF drogą elektroniczną na adres: adranka@cmjordan.krakow.pl, msurma@cmjordan.krakow.pl.
  • Do udziału w Konkursie zapraszamy dzieci i młodzież z całej Polski! Każdy, kto czuje się dzieckiem może wziąć udział w naszym projekcie.

 

Startujemy w urodziny poety, czyli 1 czerwca. Na Wasze dzieła czekamy do wakacji (do 30.06)!

 

Najciekawsze plastyczne oraz literackie inspiracje poezją Jana Twardowskiego nagrodzimy. Docenimy różnorodne i oryginalne podejście do tematyki konkursu.


Anna Dranka – Szot
zespół ds. promocji, organizacji imprez i współpracy międzynarodowej
Akademia Twórczego Przedszkolaka
Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana
ul. Krupnicza 38, 31-123 Kraków
tel. 12 430 00 15 wew. 215, 661877633, e-mail: adranka@cmjordan.krakow.pl
www.cmjordan.krakow.pl
www.kinoparadox.pl
Zapraszamy też do naszego ośrodka wypoczynkowego w Gołkowicach Górnych:
www.jordanova.pl

 
Powrót