Wydarzenia

„Jak nie czytam jak czytam”

7 czerwca po raz pierwszy nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”, której głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku czytania tak by w przyszłości  książka w szkole nie kojarzyła się z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Chcemy zorganizować każdemu dziecku  okazję do poczytania, oglądania książek w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych, bardziej lub mniej nietypowych  okolicznościach, bez dorabiania dydaktycznej otoczki. Początek spotkania rozpoczął się od wysłuchania opowiadania pluszaka – Sowy z gangu słodziaków, która towarzyszyła nam podczas całego wydarzenia. Następnie każde dziecko z osobna miało możliwość oglądnąć lub poczytać książeczki przygotowane w naszym ogrodzie przedszkolnym. Kolejnym zadaniem dzieci było znalezienie schowanych w przedszkolu papierowych sów. Podczas tej zabawy było mnóstwo ekscytacji i uśmiechu na twarzach dzieci. Na koniec najstarsze grupy przypominały sobie poznane na zajęciach litery i miały za zadanie rozwiązać zagadkę. Głośno z pomocą nauczyciela przeczytały napis CZYTAM KSIĄŻKI, który później samodzielnie ułożyły trzymając w dłoniach kartoniki z literami. Było to niezapomniane wydarzenie dla dzieci jak ich opiekunów. Z miłą chęcią przystąpimy w przyszłym roku do kolejnej edycji. Już nie możemy się doczekać!


 
Powrót