Gwaszenada

27 maja, tuż przed Dniem Dziecka uczestnicy Hipoterapii z naszego przedszkola wzięli udział w Integracyjnym Dniu Dziecka na Dzikim Zachodzie czyli w stadninie „Tabun”. Zaraz po przyjeździe zameldowaliśmy się w recepcji, oddaliśmy smaczne przekąski dla naszych koników i otrzymaliśmy mapę i kartę gry terenowej. Okazało się, że nasi Indianie i Kowboje mają przed sobą nie lada wyzwanie. Trzeba było znaleźć na mapie miejsca, w których czekały na nas bardzo poważne zadania. Podzieliliśmy się na dwa zespoły i każdy ruszył w trasę. W pracowni plastycznej malowaliśmy płaskorzeźby z konikami oraz indiańskie barwy na naszych twarzach. W piaskowym jeziorku szukaliśmy skarbów, z których potem wykonaliśmy bransoletki. Strzelaliśmy z łuku i tropiliśmy zwierzynę na prerii. Łapaliśmy „złote rybki” na wędkę oraz dzikiego zwierza na lasso. Dowiedzieliśmy się, co jedzą nasze koniki i pokonaliśmy na nich tor przeszkód. Zrobiliśmy także pamiątkowe zdjęcia w Indiańskim Wigwamie i Saloonie. Na koniec po zebraniu wszystkich naklejek na karcie otrzymaliśmy pamiątkowy medal Gwaszenady i z apetytem przystąpiliśmy do uczty w Saloonie. Trochę zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.