Wydarzenia

Fizyka dla smyka- światło i kolor

W piątek, 8 października 2021r. wszystkie grupy z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach przygotowanych przez Akademię Nauki, na których poznawały ciekawostki o tym jak działa światło. Tematy poszczególnych doświadczeń obejmowały:  rozszczepianie światła, eksperyment z pryzmatem, zabawa z kolorami, obserwacje przez peryskop, iluzje optyczne na kolorowej tarczy i w kalejdoskopie, bezpieczne zabawy ze światłem ultrafioletowym i laserem. Co rusz, dzieci patrzyły na nieoczekiwane efekty działania światła; a to tęcza na suficie, a to  znikające kolory na kole czy pękający balon potraktowany wiązką laserową z latarki. Pan prowadzący zajęcia przybliżył dzieciom tajemnice otaczającego świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Razem z dziećmi odbył fascynującą wyprawę do niezwykłego świata optyki.

Sowy

Świetliki

Zuchy

Krasnoludki


 
Powrót