Wydarzenia

Eksperymenty w grupie Świetlików w ramach realizacji projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury – Cztery Żywioły.

Na początku naszej przygody zrobiliśmy sobie „burzę mózgów” próbując odpowiedzieć na pytanie: co to są eksperymenty, co to znaczy eksperymentować? Pomysłom nie było końca!!! A oto kilka fotografii ze wspólnej zabawy. Sprawdzaliśmy jak będzie „zachowywał się” balon pod wpływem gorącego i chłodnego powietrza. W tym celu wykonaliśmy eksperyment – butelkę z balonem włożyliśmy do garnka z gorącą wodą, a następnie z wodą zimną. Ku naszemu zdziwieniu balon podnosił się kiedy powietrze w balonie zostało ogrzane przez gorąca wodę. Opadał natomiast, kiedy powietrze skurczyło się. Wykonaliśmy też eksperymenty świeczkowe. Doszliśmy do wniosku, że płomień świecy pali się dzięki tlenowi, gdy tlenu pod szklanką zabraknie, płomień zgaśnie. Powietrze, które zostało w szklance, oziębiło się i skurczyło, a dzięki temu powstało miejsce dla zabarwionej wody lub mleka, które zostały wessane do szklanki. Naszym zachwytom nie było końca podczas spektakularnych eksperymentów takich jak: „Kolorowy deszcz”, „Burza w szklane”,” Galaktyka w słoiku” i proces tworzenia „Lampy Lava”. Przepisów na te wszystkie eksperymenty dostarczyła nam Misiowa Mama. Świetliki w twórczy sposób nazywały swoje odczucia, wrażenia, dzieliły się pomysłami, które zrodziły się w trakcie „misiowego eksperymentowania”.

 
Powrót