Wydarzenia

Dzień Turecki – Odkrywcy

25 kwietnia obchodziliśmy w grupie Odkrywców Dzień Turecki, który przygotowała dla nas nasza wolontariuszka Ozge. Oglądaliśmy prezentację oraz krótkie występy dzieci z przedszkola w Turcji, w którym uczyła nasza wolontariuszka. Dzieci zaprezentowały tradycyjne tańce oraz specjalnie przygotowane śpiewy z okazji Dnia Dziecka. Dowiedzieliśmy się, że 23 kwietnia w Turcji obchodzone jest Święto Niepodległości i Dzień Dziecka. Po raz pierwszy w 1986 roku rząd turecki zorganizował „Narodowy dziecięcy festiwal”,  który odbył się dnia 23 kwietnia. Od tego czasu każdego roku w tym dniu dzieci świętują „Dzień suwerenności i Dzień Dziecka”, jako święto narodowe. Jest ono również świętem obchodzonym przez obywateli, podczas których odbywają się całodzienne ceremonie. Poznaliśmy flagę Turcji, którą wyklejaliśmy kawałkami czerwonego papieru. Ozge w tym dniu przygotowała mnóstwo atrakcji. Dzieci nauczyły się pierwszej zwrotki piosenki w języku tureckim, poznały podstawowe kroki regionalnego tańca oraz miały możliwość pooglądać występy profesjonalnych tancerzy. Każde dziecko otrzymało od Ozge znaczek flagi tureckiej na koniec Ozge poczęstowała wszystkich słodkimi oryginalnymi wyrobami prosto z Turcji. Wszystkim bardzo smakowało i byli zaskoczeni miłą niespodzianką przygotowaną przez wolontariuszkę.


 
Powrót