Dzień Sportu

Dnia 31 maja, jak co roku dla wszystkich dzieci w przedszkolu został przygotowany Dzień Sportu. Jest to już nasza tradycja, że podczas obchodów Dnia Dziecka wolontariuszki będące u nas podczas projektu organizują sportowe atrakcje. Tym razem Wolontariuszki Ozge, Ona i Gular przygotowały bardzo ciekawy zestaw konkurencji sportowych z wykorzystaniem różnych przyborów. Dla młodszych grup były ćwiczenia z piłką, przechodzenie przez tunel i mnóstwo skakania. Na koniec była wspólna zabawa z dużą piłką plażową. W starszych grupach natomiast przeprowadzone zostały konkurencje drużynowe. Zawody były zacięte, ale uczciwe i utrzymana w duchu zdrowej rywalizacji. Oprócz zawodów z piłką i zwinnościowego toru przeszkód, w którym trzeba było pokonać nie tylko przejście w tunelu, ale również skomplikowany slalom oraz rzut do celu, była również drużynowa rywalizacja z piłką tzw. Chinese Football, która jest popularną zabawą w Hiszpanii. Wszystkie dzieci w tym dniu otrzymały medal super sportowca oraz pamiątkowe zdjęcie w foto budce zrobionej przez nasze wolontariuszki. Był to wyjątkowy dzień i długo pozostanie w naszej pamięci.