Wydarzenia

Dzień sportu

4 czewca 2024 r. w naszym przedszkolu obchodzilismy „Dzień Sportu”. Chociaż pogoda nie dopisała w tym roku, duch rywalizacji, sportowe zaangażowanie i dobry humor nas nie opuszczały. Pani Ania i pani Dorota odwiedzały po kolei każdą grupę. Najpierw było krótkie wprowadzenie teoretyczne. Dowiedzielismy sie czym jest sport i dlaczego warto go uprawiać. Rozpoznaliśmy symbole oznaczające różne dyscypliny sportowe. Nastepnie przyszła pora na konkurencje sportowe. W kazdej grupie rozpoczęły sie one rozgrzewką przy muzyce. Do konkurencji ustwiliśmy się w dwóch rzędach. Młodsze dzieci wykonały dokładnie swoje zadania w zespołach i pamietały o przybiciu piątki przy zmianie uczestnika. W starszakach było troche trudniej, bo pokonanie konkurencji sportowych wiązało się z rywalizacją. Każdy oczywiście chciał wygrać. Wiadomo, że fortuna kołem się toczy i mimo wspaniałej formy wszystkich zawodników zdarzały się wzloty i upadki. W niektórych zespołach rywlizacja była wyrównana. Znamy sie dobrze na sporcie, wiemy wiec, że w rywalizacji sportowej liczy się przede wszystkim dobra zabawa, a tej nie brakowało. Na zakończenie naszych sportowych potyczek każdy uczestnik otrzymał Medal Olimpijski. Zrobiliśmy sobie także pamiatkowe zdjęcie w nasze sportowej fotoramce.

Krasnoludki

Sowy

Pszczółki

Słoneczka

Zuchy


 
Powrót