Wydarzenia

Dzień Sportu

W dniu 30 maja w naszym przedszkolu jak co roku obchodzono Dzień Sportu. Tradycją jest, że tą imprezę przygotowują wolontariusze. W tym roku gościmy u nas All’a i Arthura i to właśnie oni z pomocą A. Hus zorganizowali dla wszystkich dzieci niesamowite sportowe konkurencje.

Dla dzieci najmłodszych było mniej konkurencji, które były dostosowane do ich wieku i możliwości. Dzieci między innymi miały za zadanie przebiec z piłką między pachołkami, przenieść na chuście parami gumową piłkę oraz przeczołgać się w tunelu. Grupy Słoneczka i Zuchy  dodatkowo toczyły slalomem piłkę po trawie. Najstarsze grupy miały  natomiast trudniejsze konkurencje. Dzieci musiały skakać w workach, drużynowo zamieniać się kamizelkami odblaskowymi, poruszać się parami ze złączonymi nogami.  Ta konkurencja wydawała się dość trudna jednak dzieci okazały się bardzo dobrymi zawodnikami, którzy potrafią współpracować nie tyko drużynowo ale i w parach. Najbardziej emocjonującą konkurencją było przeciąganie liny,  podczas której było mnóstwo wspaniałej zabawy. Na koniec wszystkie grupy miały przygotowane zabawy z chustą animacyjną.

Dzieci świetnie się bawiły i co najważniejsze wszystkie konkurencie przeprowadzane były w duchu fair play. Podsumowaniem Dnia Sportu były pamiątkowe medale, które zostały wręczone wszystkim dzieciom. Liczymy, że w przyszłym roku znowu się spotkamy.

Krasnoludki

Słoneczka

Zuchy

Sowy

Odkrywcy


 
Powrót