Wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada dzieci obchodziły Święto Pluszowego Misia.  Z tej okazji, w tym wyjątkowym dniu wszystkie przedszkolaki przyniosły swoje ulubione przytulanki – misie. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych zabawek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Odkrywcy i Świetliki

Tę właśnie, niezwykłą historię dzieci z grupy Odkrywców i Świetlików poznały oglądając prezentacje multimedialną. Następnie opowiadały skąd mają swoich pluszowych ulubieńców. Niektóre historie naprawdę były niezwykłe. Następnie wraz z misiami uczestniczyły w zabawach integracyjnych z użyciem chusty animacyjnej, wykonywały papierowe misie, układały puzzle z misiami oraz poznały wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba, Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol. Wszystkie, choć wyglądem różniły się od siebie, były pluszowymi niedźwiadkami.  Dzieci dowiedziały się również, że sam pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Na zakończenie wszystkie dzieci skosztowały misiowych łakoci – degustowały Misie Lubisie oraz misiowe żelki Haribo. To był wspaniały misiowy dzień.

Krasnoludki i Zuchy

Poznaliśmy historię tego dnia, tańczyliśmy i bawiliśmy się wspólnie z misiami oraz zjedliśmy misiowe żelki. To był milusiński dzień! 

Sowy

Dzieci m.in. poznały historię tego święta, opowiadały o swoich pluszowych przyjaciołach, bawiły się przy rymowance z pokazywaniem, chowały misiaki i szukały ich na zasadzie zabawy „ciepło- zimno” oraz wykonały pracę plastyczna. Niestety zdjęcia z tego dnia przepadły. Pani Basi zepsuł się telefon 🙁


 
Powrót