Wydarzenia

Dzień kolorowej Skarpetki – Krasnoludki

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, który został ustanowiony w 2005 roku, z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Symbolem święta stały się kolorowe skarpetki nie do pary. Dlatego też tego dnia zakładamy dodatkową skarpetkę niepasującą do kompletu, która jest wyrazem tolerancji i  symbolizuje solidaryzowanie się z osobami z Zespołem Downa.

W poniedziałek 22 marca obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Kolorowej Skarpetki” podczas, którego dzieci uczestniczyły w zabawach, gdzie motywem przewodnim były kolorowe skarpetki. Szukaliśmy w sali ukrytych skarpetek i dobieraliśmy je w pary. Zajęcia ruchowe przy muzyce sprawiły wszystkim dzieciom wiele radości. Na zakończenie był słodki poczęstunek oraz projektowanie wzorów na sylwetach skarpetek według własnego pomysłu.


 
Powrót