Wydarzenia

Dogoterapia w grupie Pszczółki

13 października do przedszkola przyszła Pani Kamila z pieskiem Coffie. Oprócz comiesięcznych zajęć terapeutycznych zawitała też do grupy Pszczółki. Bardzo się stęskniliśmy za zabawami z Coffie. Na powitanie zaśpiewaliśmy jej piosenkę a potem każdy z nas mógł ją pogłaskać. Coffie cierpliwie czekała, kiedy podchodziliśmy do niej i widać było, że jest zadowolona. Potem przygotowaliśmy zagadkę węchową dla niej. Ukryliśmy smaczki w specjalnej macie a ona wszystkie znalazła. My też mieliśmy do rozwiązania zagadki węchowe. Z zawiązanymi oczami próbowaliśmy po zapachu rozpoznać cytrynę, ziarna kawy i czosnek. Było to bardzo trudne zadanie dla nas, bo nie mamy takiego dobrego węchu jak pies i najwygodniej jest nam patrzeć. Po wspólnej zabawie znów głaskaliśmy Cofiie i zaśpiewaliśmy piosenkę pożegnalną. Do widzenia Coffie!


 
Powrót