Wydarzenia

Cała Polska Czyta Dzieciom

Dnia 15 lutego przedszkolaki odwiedziła pani z Biblioteki Publicznej przy ul. Opolskiej. Dzięki akcji CPCD dzieci miały okazję wysłuchać czytanych przez panią książeczek, które w związku z walentynkami, które były dzień wcześniej dotyczyły miłości.

Najmłodsze przedszkolaki poznały opowiadanie pt.” Kocham Cię całym sercem” autorstwa Jane Chapman. Książka opowiadała o przygodach małej Misi, która trochę psociła i nie zawsze wszystko jej wychodziło, tak jak sobie zaplanowała, ale jej mama kochała ją całym sercem niezależnie od wszystkiego. Historia bardzo wzruszająca i podnosząca na duchu. Traktująca o sile rodzicielskiej miłości.

Grupy starsze poznały dwie książki, pierwsza pt. „O wilku który chciał się zakochać” autorstwa Orianne Lallemand druga pt. „W moim sercu-Księga uczuć” autorstwa Jo Witek. Z tej drugiej dzieci mogły się dowiedzieć, że w każdym sercu „mieszka”: radość, smutek, odwaga ale i gniew.

Dzięki czytanym opowiadaniom dzieci miały okazje dzielić się emocjami oraz rozwijać swoją wyobraźnię. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały kolorowe zakładki z zaproszeniem odwiedzenia biblioteki podczas ferii zimowych i nie tylko.


 
Powrót