Azerbejdżan – Prezentacja Gular

W poniedziałek 23 maja nasza wolontariuszka Gular, która pochodzi z Azerbejdżanu przygotowała dla grupy Krasnoludki oraz Odkrywców prezentację dotyczącą jej kraju. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda jej kraj, stolica i miasto, w którym mieszka. Poznaliśmy tradycyjne potrawy oraz słodkie przysmaki. Zobaczyliśmy również jak wygląda tradycyjny taniec oraz stroje, jakie noszą kobiety i mężczyźni, na co dzień i od święta. Gular opowiedziała nam o wszystkich znanych uroczystościach, jakie obchodzone są w Azerbejdżaniea tym samym u niej w rodzinnym domu. Na koniec Gular ogłosiła, że w okolicach Dnia Dziecka ma przygotowaną dla dzieci słodką niespodziankę. Już nie możemy się jej doczekać!!