Animal Island – wycieczka Krasnoludków

11 czerwca grupa Krasnoludków wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę wyjazdową po za przedszkole. Dzieci odwiedziły „Park zwierząt” w Sierczy. Przedszkolaki zaczęły od poznania koni i osiołków zamieszkujących gospodarstwo. Później kolejno przechodziły od wybiegu do wybiegu poznając kolejne zwierzęta i słuchając ciekawostek na ich temat. Niektóre zwierzęta można było głaskać i karmić, a przy innych należało zachować szczególną ostrożność. Wśród zwierząt były m.in. lamy, owce, kangur, kapibara, lemury, orzeł, strusie, paw, papugi i wąż.

Wszystkie maluchy spisały się na medal, zwłaszcza na końcu wycieczki kiedy okazało się, że zamówiony przewoźnik zmienił nam kierowcę i mieliśmy wracać z innym. Pan który przyjechał najpierw zabłądził i się spóźnił, a później poinformował nas, że droga jest zbyt wąska i musimy z dziećmi podejść do głównej drogi! Wszystkie przedszkolaki dzielnie maszerowały nie skarżąc się na niedogodności. W tym miejscu chciałyśmy podziękować Pani Agnieszce i Pani Alonie, które pomagały nam podczas wycieczki, a zwłaszcza w trakcie przymusowego „spaceru” do busa.