Wydarzenia

Andrzejki w grupie Świetlików.

29 listopada 2019r obchodziliśmy w grupie Świetlików Andrzejki, poznaliśmy dawne zwyczaje, tradycje, zabawy. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w sali zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Odkrywały w zabawie imiona swoich przyszłych małżonków.Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały, kim zostaną w przyszłości.  Dużo  radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty, odpowiednio podświetlone na ścianie  były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce, zabawami z balonami  oraz słodkim poczęstunkiem.


 
Powrót