Wydarzenia

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Przygotowywały ją dwie najstarsze grupy: Sowy i Odkrywcy. W uroczystości uczestniczyły również wszystkie przedszkolaki z młodszych grup, personel przedszkola oraz zaproszeni goście: major Wojska Polskiego, seniorzy z Klubu Aktywizującego przy ul. Bronowickiej oraz przedstawiciele organizacji współpracujących ze stowarzyszeniem STRIM, które kieruje do naszego przedszkola wolontariuszy. Na samym początku pani A. Gawlik w zastępstwie za nieobecną Panią Dyrektor przywitała przybyłych gości, a pani A. Hus tłumaczyła jej słowa na j. angielski tak, aby również zagraniczni goście rozumieli kierowane do nich słowa.

Na powitanie wszyscy gości otrzymali kotyliony wykonane przy współpracy z wolontariuszami. Dzieci z grupy Odkrywców rozpoczęły występ tańcem z polskim flagami. Kolejno w montażu słowno-muzycznym dzieci z grupy Sów i Odkrywców po krótce  przypomniały drogę Polski do odzyskania niepodległości. Całość przeplatana była patriotycznymi pieśniami, śpiewanymi solo, w duecie, a nawet w tercecie. Niektóre z nich jak np. ,,Polska nasz kraj ukochany”, ,,Przybyli Ułani” oraz obowiązkowo „Mazurek Dąbrowskiego” śpiewały wszystkie przedszkolaki. Na zakończenie przedstawiciele starszaków wszystkim obecnym na akademii gościom wręczyli na pamiątkę biało-czerwone kwiaty wykonane techniką papieroplastyki. Kolejno pani A. Gawlik podziękowała dzieciom i nauczycielom za przygotowanie uroczystości, a gościom za przybycie. To była prawdziwa lekcja wychowania patriotycznego.


 
Powrót