Akcja charytatywna „Góra grosza”

Zapraszamy do udziału w XXIV edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
Przesłanie akcji: „Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance. Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się”.

Chcemy uświadomić sobie i innym, że nawet „złamany grosz” stanowi „Wielką Siłę”.

Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
Głównym obszarem wsparcia jest:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

W związku z tym zbieramy wszelkie grosze, monety, a także banknoty o nominałach od 1 grosza do 10 zł do specjalnych puszek- słoików zamieszczonych w szatni przedszkolnej, oznaczonych nazwą danej grupy. Na terenie naszego przedszkola akcja trwa od 01.12.23 do 29.02.24 r.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału.

Ciekawe, której grupie uda się” usypać” przysłowiowa „Górę Grosza”?

Osoby odpowiedzialne za akcję na terenie przedszkola:

Barbara Mamczura i Beata Gajek z grupy Pszczółek