Cała Polska Czyta Dzieciom

14 listopada ponownie odwiedziła nasze przedszkole pani Elżbieta z Biblioteki Publicznej przy ul. Opolskiej. Nasze przedszkole już od wielu lat aktywnie uczestniczy w akcji CPCD, a od 3 lat bierzemy również udział w akcji Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Pani Elżbieta tym razem czytała dzieciom m.in. książeczkę pt. „Jeżuś Kubuś idzie do szkoły” autorstwa Patrycji Zarawskiej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się dlaczego niektóre dzieci muszą nosić okulary oraz dlaczego nie trzeba bać się ciemności. W tej bajce Kubuś po raz pierwszy idzie do szkoły, ciekawe przygody, które go spotkały bardzo zainteresowały wszystkie najmłodsze dzieci. Dodatkowo Pani Elżbieta przyniosła z sobą papierowego jeżyka, który w magiczny sposób schował się w liściach przygotowując się do zimowego snu. Starsze grupy wysłuchały znanej i lubianej bajki pt. „Przygody krasnala Hałabały” autorstwa Lucyna Krzemienieckiej o jesiennej tematyce. Tym razem było to spotkanie z jeżykiem. Starsze jak i młodsze dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie z panią Elżbietą.