Wydarzenia

Wyślij pączka do Afryki – SOS dla Afryki

„Już po raz kolejny nasze przedszkole przyłączyło się do akcji „Wyślij pączka do Afryki – SOS dla Afryki” organizowanej przez Fundację Kapucyni i Misje z Krakowa. Akcja ta miała na celu pozyskanie środków na projekty realizowane w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Datki były zbierane na dożywianie głodnych dzieci, ich edukację oraz wsparcie tamtejszych wspólnot.  

W naszym przedszkolu akcja trwała od 1 do 31 marca 2023r . 

Na początku akcji dzieci obejrzały prezentację multimedialną i dowiedziały się, kto jest jej założycielem, a także w jaki sposób możemy przyłączyć się pomagając innym. Przedszkolaki miały okazję posłuchać i zobaczyć jak żyją dzieci w biedniejszych krajach, dowiedziały się o tym, że często brakuje im wody, żywności, lekarstw, a także o tym, że nie zawsze ich rówieśnicy mają okazję uczestniczyć w edukacji przedszkolnej. Widziały również krótki filmik przedstawiający afrykańskie przedszkole. 

W ramach akcji, każda grupa przygotowała słodką niespodziankę, którą każe dziecko mogło zabrać do domu, by podzielić się słodkościami ze swoimi domownikami. 

W planach było pieczenie czekoladowych muffinek ale niestety tego planu nie udało się zrealizować przez awarię piekarnika. Zatem grupy Krasnoludki, Zuchy i Sowy przygotowały wyśmienite pischingery. 

Wafle smarowaliśmy masą kajmakową, oraz własnej roboty galaretką z czarnej porzeczki, układaliśmy warstwowo, następnie przyciskaliśmy mocno, ciężkimi przedmiotami na przykład workami z mąką i solą, żeby warstwy dobrze przylegały i żeby się nie rozklejały. 

Gotowe rarytasy pakowaliśmy wspólnie z Paniami do celofanowych woreczków, wiązaliśmy kokardkę z logo akcji i zanosiliśmy smakołyki do domu. 

W przedszkolu oczywiście mieliśmy okazję spróbować jak smakuje kajmak oraz jak smakują przygotowane przez nas wafle. Palce lizać! 

Można się rozmarzyć!”  

KRASNOLUDKI

ZUCHY

SOWY


 
Powrót