„Wyślij pączka do Afryki” – podsumowanie akcji charytatywnej

Szanowni Państwo

Zakończyliśmy trwającą od 1 do 31 marca br. akcję charytatywną: „Wyślij pączka do Afryki” wspierającą inicjatywę krakowskich kapucynów.

Misjonarze  w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie będą realizować dzięki pozyskanym w akcji datkom projekty skierowane na pomoc w dożywianiu głodnych dzieci, ich edukację, budowę studni i kaplic, leczenie niepełnosprawnych dzieci oraz wsparcie tamtejszych wspólnot.

Na ten cel zebraliśmy kwotę w wysokości: 323,95 złotych.

W ramach akcji, cztery grupy przygotowały słodką niespodziankę, którą każe dziecko mogło zabrać do domu, by podzielić się słodkościami ze swoimi domownikami.

W planach było pieczenie czekoladowych muffinek, ale niestety tego planu nie udało się zrealizować wszystkim grupom przez awarię piekarnika. Zatem grupy Krasnoludki, Zuchy i Sowy przygotowały wyśmienite pischingery. Natomiast grupa Odkrywców jako jedyna upiekła czekoladowe muffinki.

Gotowe rarytasy pakowaliśmy do celofanowych woreczków, wiązaliśmy kokardkę z logo akcji i zanosiliśmy smakołyki do domu. Następnie mieliśmy możliwość wrzucania do puszek równowartości jednego pączka. W czasie trwania akcji pieniądze zbieraliśmy do trzech puszek rozmieszczonych w szatni przedszkolnej.

Krasnoludki uzbierały 86,74 zł

Słoneczka i Zuchy  65,36 zł

Sowy i Odkrywcy 171,85 zł

Podziękowania dla wszystkich przedszkolaków i rodziców za zaangażowanie, szczodrość serc, wspólne rozwijanie dzieła miłosierdzia oraz za każdą wrzuconą do puszki złotówkę, dwie i więcej….