Wydarzenia

Wyprawa do gospodarstwa ekologicznego „Pszczółki” w Niezwojowicach

Dnia 15 maja br. grupy Świetliki i Słoneczka miały okazję przeżyć razem fantastyczną przygodę w postaci całodniowej wycieczki do gospodarstwa ekologicznego „Pszczółki” w Niezwojowicach. Mimo prawdziwie ulewnego dnia, Dzieciom nie zabrakło domowego ciepła i uśmiechu na twarzy. Przemili gospodarze zapewnili nam  mnóstwo atrakcji w postaci: samodzielnej możliwości wykonywania rogalików z dżemem; spotkania z wybranymi zwierzątkami hodowlanymi (królikami i kurami); wysłuchania opowieści o pracowitym życiu pszczółek i samodzielnemu układaniu ramek i belek w środku uli; oglądania dużej i przepięknej makiety oraz wysłuchania opowieści o bitwie pod Racławicami i chwale wielkiego Polaka Tadeusza Kościuszki;  oglądania sali szkolnej z XIX wieku; oglądania prezentacji obrazów i wysłuchania streszczenia „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza oraz  odbijania rączki na swojej pamiątce z wycieczki w postaci drewnianej tabliczki przedstawiającej kontury Polski z wizerunkiem papieża Jana Pawła II i odrobiną ziemi Racławickiej, którą całował On podczas jednej z pielgrzymek do ojczyzny. Przed samym wyjazdem brzuszki Dzieci zostały rozgrzane niejednym talerzem przepysznej i zjedzonej ze smakiem zupy pomidorowej. Przedszkolaki mogły jeszcze przez okno tarasu podziwiać widok na piękny ogród ze stawami i obecnymi w nich łabędziami oraz bocianem człapiącym w ich pobliżu. Tak więc, mimo iście dżdżystej aury, po tym wypadzie, wszystkie Dzieci słońce przywiozły na swoich twarzach.


 
Powrót