Wydarzenia

Wycieczka Tropicieli na Wawel.

W lutym grupa Tropicieli wybrała się na wycieczkę na Wawel. Gdy dotarliśmy na miejsce wszystkie budynki pokryte były świeżym, puszystym śniegiem. Ale nie czas na zabawy w śniegu, ruszamy żwawym krokiem. Na miejscu byliśmy punktualnie. Zostawiliśmy plecaczki w przechowalni a następnie udaliśmy się na specjalnie przygotowane dla przedszkolaków warsztaty pt. „Legendy wawelskie”. Pani przewodnik opowiedziała nam legendy „O królu Kraku i królewnie Wandzie”; „O Stańczyku, co nawet z królem żartował”; „O smoku wawelskim”; „O głowie wawelskiej”; „O dzwonie Zygmunt” oraz „O podziemnym zamku”. Wszyscy słuchaliśmy legend z zapartym tchem. Na koniec warsztatów otrzymaliśmy kilka zdjęć przedstawiających smoka wawelskiego. Wcale się nie baliśmy. Później był czas na wyjadanie smakołyków z plecaczków. Mniam, mniam. Tylko kto po powrocie zje przedszkolny obiad? 🙂


 
Powrót