Wydarzenia

Wycieczka Tropicieli do fabryki bombek.

W dniu 20.11. 2017 roku grupa Tropicieli wybrała się na wycieczkę do Fabryki Bombek. Gdy tylko zaczęliśmy oddalać się od Krakowa zauważyliśmy, że zupełnie zmienia się pogoda. Mocno sypał śnieg. Spostrzegawcze przedszkolaki wypatrzyły z okna naszego busa sarenkę. Gdy dotarliśmy na miejsce okazało się, że w Bęble jest mnóstwo śniegu! Kilka chwil na zabawę białym puchem i zaczynamy! Warsztaty rozpoczęły się od malowania bombek. Tropiciele mieli do dyspozycji kolorowe farby i brokaty. Ale się działo!!! Później mieliśmy okazję oglądnąć film o tym jak powstają bombki, jak się je suszy, zdobi. Następną atrakcją było zwiedzanie fabryki. Tropiciele mieli okazję zobaczyć jak srebrzy się bombkę za pomocą odpowiednich substancji. Później przewodniczka pokazała nam jak macza się bombki w farbie i suszy je w przeznaczonej do tego maszynie. Och jakie cieplutkie były te „świeże” bombki. W pakowni dowiedzieliśmy się w jaki sposób pakowane są bombki, tak aby nie „ucierpiały” w czasie transportu. Tam też Pani Ewa przygotowywała świeżo wymalowane przez Tropicieli bombki. Na koniec wycieczki zaglądnęliśmy do sklepu firmowego, w którym wieszaki uginały się od bombek. To była ciekawa wyprawa. Pamiątką po niej pozostały przecudnie wymalowane bombki, które zagoszczą na świątecznych choinkach Tropicieli.


 
Powrót