Wydarzenia

Wycieczka Pszczółek i Słoneczek do Animal Island

21 września dzieci z grupy Pszczółek i Słoneczek wybrały się na wycieczkę do Animal Island – Parku Zwierząt w Sierczy, koło Wieliczki. Dla niektórych przedszkolaków była to pierwsza przedszkolna wycieczka. Droga trochę się nam dłużyła, ale w końcu dotarliśmy na miejsce, gdzie czekało na nas dużo atrakcji. Grupę oprowadzała pani przewodnik, która opowiadała o zwierzętach. Podczas wycieczki dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą wyglądu zewnętrznego, sposobu życia i żywienia mieszkających
w Animal Island zwierząt.  Dzieci miały również bardzo bliski kontakt ze zwierzętami. Podeszły do klatki z lemurami i karmiły je liśćmi mlecza, głaskały 20 kilogramowego żółwia, poznały kangura Rudego i oślicę Tosię. Rudy kangur zabawiał nas uganianiem się za zającem, który też nie pozostawał mu dłużny. Wyglądało to tak, jakby bawili się w przedszkolnego ,,Berka”. Dzieci zobaczyły z bliska sowy śnieżne, weszły na wybieg do alpak i kóz miniaturek. Alpaki jakby na nas czekały. Podchodziły do nas bardzo blisko, w ogóle się nas nie bały i dosłownie jadły nam ręki. Chętne i odważne przedszkolaki, a takich nie brakowało brały również na ręce i głaskały skunksa, surykatki i pytona królewskiego. Ten ostatni napawał co niektórych dużym strachem i obawą, ale w końcu do odważnych świat należy. I tacy też się znaleźli. Obserwowaliśmy także takie  zwierzęta jak: emu, jeżozwierz, papugi ara, różne gatunki sów, świnki morskie i króliki. Bardzo dużą atrakcją było również spotkanie z rodziną małych kucyków, które były do nas bardzo pozytywnie nastawione. To była niezapomniana, pełna atrakcji i ciekawostek prawdziwa lekcja przyrodnicza.

Pszczółki

Słoneczka


 
Powrót