Wydarzenia

Turecki tydzień w grupie „Świetliki”

W dniach od 11 do 15 marca br., w grupie Świetliki w rolę nauczyciela wcielił się przebywający u nas Wolontariusz – Utkan. Nie bez przyczyny… Przez cały tydzień opowiadał On nam o kraju swojego pochodzenia, Turcji. Dzieci oglądały film o Turcji dowiadując się, gdzie ona leży, jaka jest flaga Turcji, jak wygląda jej krajobraz oraz po krótce innych ważniejszych informacji o jej historii i kulturze. Z pomocą Utkana, Świetliki same wykonywały również flagi tureckie. Przez kolejne dni dzieci słuchały opowiadania o rodzinie Utkana, jego dzieciństwie. Miały również okazję poznać wiele słów w języku tureckim, w tym: zwroty grzecznościowe, liczebniki do 5, piosenkę o małym ptaszku pt. „Mini mini bir kus” oraz „sto lat”. Na sam koniec tygodnia Utkan przygotowywał razem z dziećmi turecki przysmak „Sigara Boregi” w wersji słodkiej i słonej. Po zrobieniu i upieczeniu „małych ciasteczek”, degustacja odbyła się bardzo szybko, ponieważ były one zbyt dobre, aby długo się nimi delektować.


 
Powrót