Wydarzenia

Święto Pluszowego Misia i spotkanie z krawcową w grupie Świetliki.

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach. „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie” –  to tylko niektóre z utworów, które dziś zabrały naszych przedszkolaków do opływającej miodem, misiowej krainy, a nas nauczycieli do czasów dzieciństwa. Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem dzieci i ich maskotek oraz wspólnym zaśpiewaniem piosenki „ Jestem niedźwiadek” ilustrowanej ruchem. Następnie uhonorowaliśmy misie zapalając wszystkie świece na naszym torcie z masy solnej, a także śpiewając tradycyjne  „Sto lat” i grupowy hit „Dziś w naszym przedszkolu”.  Świetliki poznały również historię  pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Kolejnymi przygotowanymi atrakcjami były zabawy z chustą animacyjną z naszymi bohaterami- misiami w roli głównej, zabawa ruchowa przy znanej wszystkim piosence „ Stary niedźwiedź mocno śpi” a także wykonywanie wspólnie z misiami różnorodnych zadań, misiowy masażyk i słodki misiowy poczęstunek. Na koniec zatańczyliśmy wspólnie „Gumi Misia”. Po południu gościła w naszej grupie Mama Madzi, która w fantastyczny sposób przybliżyła nam zawód krawcowej, pokazując rekwizyty, formy, materiały o różnych fakturach i wzorach oraz maszynę do szycia. Radości było co niemiara ponieważ szyliśmy wspólnie pluszowego misia, z którym w momencie zaprzyjaźniliśmy się. Poznaliśmy też węża Maurycego uszytego ze skarpetki, a potem ochoczo zabraliśmy się tworzenia własnych pacynek, z przyniesionych z domu skarpetek i różnorodnych materiałów, które panie nam przygotowały (pompony, guziki, cekiny, ruchome oczy, skrawki filcu etc.).


 
Powrót