Wydarzenia

Spotkanie z książką

Dnia 3 marca nasze przedszkole po dłuższej przerwie odwiedziła pani z Biblioteki Publicznej przy ul. Opolskiej. Dzieci bardzo się stęskniły za wspólnymi spotkaniami z książką i czytanymi opowiadaniami. Tym razem pani Amelia przygotowała dla młodszych i średnich dzieci krótkie opowiadania Grzegorza Kasdepke pt. „Niesforny alfabet”. Dzieci uważnie słuchały poznając pierwsze litery alfabetu. 
Dla grup najstarszych  natomiast pani przygotowała krzyżówkę. Dzieci wspólnie rozwiązywały poszczególne hasła. Było dużo zabawy i radości, chociaż krzyżówka czasami była trudna, dzieci bez większego problemu podawały prawidłowe odpowiedzi. Przy okazji powtórzyliśmy sobie pisownię niektórych wyrazów. Na koniec spotkania wręczyliśmy pani  nasze rysunki oraz zaprosiliśmy na kolejne spotkanie przed świętami Wielkanocnymi. Od pani natomiast otrzymaliśmy książeczkę pt. „Smok Maciuś i jego pierwszy dzień w przedszkolu”. Bardzo dziękujemy!

 
Powrót