Wydarzenia

Spotkanie z Arweną i Coffee

25 czerwca w piątek grupa Odkrywców uczestniczyła w zajęciach dogoterapii. Dzieci spotkały się z Arweną i Coffee – dwoma zaprzyjaźnionymi psami. Na początku serdecznie i według instrukcji Pani prowadzącej zajęcia się z nimi przywitały. W małych grupach dzieci miały okazję pogłaskać psy i nawet się do nich przytulić. Choć niektóre z  dzieci podchodziły z pewną dozą niepewności to w ostateczności wszyscy serdecznie przywitali się z czworonożnymi gośćmi. Następnie każde dziecko mogło nakarmić psa. To wymagało znacznie więcej odwagi, ale każdy Odkrywca dał radę. Wszyscy dowiedzieliśmy się także jak wygląda i na czym polega praca weterynarza oraz jak wyglądają książeczki zdrowia psów i że każdy z nich raz do roku musi przyjąć obowiązkowe szczepienia przeciw wściekliźnie. To były miłe i bardzo edukacyjne zajęcia.


 
Powrót