Wydarzenia

Poznajemy kraje wolontariuszy

Nasze wolontariuszki Ambra i Sandra przygotowały dla dzieci nie lada niespodziankę. Każda przygotowała prezentację, z której dzieci mogły się dowiedzieć bliżej o krajach z których one pochodzą. Dzieci poznały barwy flagi włoskiej i hiszpańskiej, słuchały hymnu Hiszpanii oraz dowiedziały gdzie usytuowane są na mapie poszczególne kraje. Wolontariuszki przedstawiły ciekawe miejsca, budowle oraz tradycje związane z ich krajami. Dzieci miały okazje obejrzeć krótkie bajeczki w języku włoskim i hiszpańskim.  Na koniec każda z wolontariuszek przygotowała poczęstunek- tradycyjną i bardzo popularną potrawę, która chętnie jest jedzona w ich kraju. Ambra przygotowała przepyszne ciasto a Sandra wyśmienitą przekąskę. Na koniec Sandra zaprosiła na krótki kurs tańca. Poznaliśmy podstawowe kroki i ruchy tańca flamenco. Dla wszystkich była to niesamowita lekcja.


 
Powrót