Wydarzenia

Połączenie teatru i technologii – czemu nie?

Połączenie teatru i technologii – czemu nie?

25 października nasze przedszkole odwiedził Teatr Magic. Wystawione przedstawienie było połączeniem nowoczesnych multimediów, animacji i profesjonalnej gry aktorskiej. Dzięki nowoczesnej i bogatej scenografii dzieci wyruszyły w magiczną, interaktywną podróż.

Znana legenda została przedstawiona w nieco inny sposób: „Dawno, dawno temu był sobie pewien znany i wspaniały gród, którym władał Król Krak. Przybył tam młody Szewczyk Dratewka… Ale nie był on sam! W przygodach towarzyszył mu jego najlepszy przyjaciel – Potworek.

Oprócz dobrej zabawy przy oglądaniu przedstawienie przedszkolaki dowiedziały się także:

– Jak wygląda mapa Polski i gdzie leży Kraków?

– Dlaczego zamki budowano na wzgórzach?

– Jak wyglądało życie w średniowiecznym zamku? 

– Czym zajmowali się tam rzemieślnicy i dworzanie? 

– Ile baranów mieści się w brzuchu Smoka-Żarłoka (liczenie do 20-stu)?


 
Powrót