Wydarzenia

„Opowieść o prawdziwym skarbie” -teatr Eden w przedszkolu.

17 stycznia odwiedził nas w przedszkolu teatr objazdowy „Eden”. W przedstawieniu pt. „Opowieść o prawdziwym skarbie” oprócz aktorów wzięły udział przedszkolaki z wszystkich grup. Bohaterem tego opowiadania był Tomek, który opuścił rodzinny dom na wsi i poszedł szukać skarbu w mieście. Zamiast go znaleźć, wpadł w tarapaty. Dał się oszukać wędrownemu handlarzowi i stracił wszystkie pieniądze, które dostał od ojca. Próbował zapracować na własne utrzymanie i przekonał się jakie to trudne w obcym miejscu. Zrozumiał wtedy, ze największym skarbem jest rodzina i co prędzej wrócił do domu. Tam czekało go serdeczne powitanie. Podczas przedstawienia dzieci towarzyszyły bohaterom w ich przygodzie. Pomagały karmić drób w gospodarstwie, grabiły siano na farmie, uczyły się tańczyć razem z Tomkiem i ostrzegały go przed niebezpieczeństwem. Pełne wrażeń przedszkolaki pożegnały się z aktorami a z przedstawienia wyniosły mądrość – że największym skarbem człowieka jest rodzina.


 
Powrót