Wydarzenia

Krasnoludki i Słoneczka – warsztaty – Legenda o Smoku Wawelskim.

23 czerwca br. w grupie Słoneczek i Krasnoludków odbyły się warsztaty z legendy o Smoku Wawelskim, w czasie których wybieraliśmy z naszego grona członków rodziny królewskiej, ubieraliśmy się w elementy strojów z dawnych czasów, przywdziewaliśmy wianki dam dworu i szaty rycerzy, a za pomocą czarodziejskiego zaklęcia zamieniliśmy naszą salę w zamek. Spotkaliśmy się także ze Smokiem Wawelskim oraz z Szewczykiem Dratewką, któremu pomogliśmy wypchać siarką owieczkę, a na koniec podstępem zgładziliśmy smoka. Poznawaliśmy Kraków, rozpoznając na ilustracjach Wzgórze Wawelskie, Wisłę, Bulwary Wiślane, Wawel, Wawelskiego Smoka. Z czym kojarzy nam się Kraków? – czy to obwarzanek, czy precelek? – musieliśmy rozwikłać niejedną zagadkę w czasie warsztatów. Oglądaliśmy stroje krakowskie dla chłopca i dla dziewczynki, a następnie zakładaliśmy elementy : wianek, gorset i spódniczkę oraz czapkę krakuskę i kaftan. Tak prezentuje się Krakowiak, a tak Krakowianka – spójrzcie na te fotografie.

Krasnoludki:

Słoneczka:


 
Powrót