Wydarzenia

Grupa Krasnoludków idzie do teatru

7 maja najmłodsza grupa ponownie wybrała się do sali teatralnej przy kościele Św. Jadwigi, tym razem na spektakl pt. „Detektyw Kot” w wykonaniu Teatru Kultureska.

Dzieci miały okazje oglądnąć interaktywny spektakl o tematyce ekologicznej, bazujący na baśni o „Kocie w butach”. Na scenie odbył się wyjątkowy koncert Kotki w butach – Maryli Kotowicz. Na skutek niesamowitego zdarzenia koncert przemieni się w interaktywne śledztwo, prowadzone przez Detektywa Bonka i jego asystentkę Kocimiętkę, w którym miały również okazje  uczestniczyć widzowie. Na dzieci czekały ciekawe zagadki, proekologiczne piosenki oraz wartościowa puenta.

Spektakl poruszał temat współczesnego konsumpcjonizmu i ukazywał jego wpływ na naszą przyrodę. W spektaklu promowane  były właściwe nawyki ekologiczne, takie jak np. segregacja odpadów, ochrona powietrza, oszczędzanie wody, oszczędzanie energii.


 
Powrót