Wydarzenia

Fizyka dla Smyka – Dźwięk

We wtorek 11 czerwca br., mieliśmy w naszym przedszkolu kolejne spotkanie z  fizyką. Pan, który do nas przyjechał tym razem opowiadał dzieciom ze wszystkich grup o dźwięku. Dzieci poprzez zabawę, pokaz i doświadczenia, w których brały udział mogły dowiedzieć się wielu nowych rzeczy. Na samym początku Pan pokazał i wyjaśnił w jaki sposób działa pompa próżniowa. Teraz już wszyscy wiedzą, dlaczego w kosmosie nie słychać dźwięku. Potem nasz Fizyk, opowiadała z czego zbudowane jest powietrze i w jaki sposób, tempo poruszania się cząsteczek powietrza wpływa na wzmocnienie lub osłabienie dźwięków. Mówił również o zwierzętach, które pod wodą porozumiewają się za pomocą dźwięku, jak delfiny i wieloryby. Kolejno były jeszcze doświadczenia z pudłem rezonansowym, z kieliszkami oraz z kalafonią. Po ostatnich zabawach z decybelomierzem, nasz Gość stwierdził jednak, że pora opuścić Przedszkolaków, póki z Jego słuchem jest jeszcze wszystko w porządku 😉


 
Powrót