Wydarzenia

Dzień Rodziny oraz pożegnanie starszaków – Odkrywcy

Dnia 13 czerwca w grupie Odkrywców odbyła się uroczystość pożegnania 6-latków połączona z Dniem Rodziny. Dzieci z ogromnym  entuzjazmem i zaangażowaniem przygotowywały się na występy dla swoich rodziców. Nasze przedstawianie pt . „Po Polsce z wiatrem wędrowanie” rozpoczęliśmy od gór i Podhala Dzieci zaprezentowały wierszyki, taniec góralski w wykonaniu dziewcząt oraz instrumentalizację  pt. „W murowanej piwnicy”, następnie odwiedziliśmy Śląsk gdzie wspólnie zaśpiewaliśmy Karolinkę oraz zatańczyliśmy Trojaka. Trzecim odwiedzanym miejscem był Kraków. Dobrze nam znany taniec Krakowiak został zatańczony przez wszystkie dzieci oraz wyśpiewana piosenka pt. „Przyleciał ptaszek z Łobzowa”, podczas którego dwie dziewczynki przebrane za gołębie zatańczyły „ptasi taniec”.

Po tych tańcach i przyśpiewkach szybko jak pendolino pojechaliśmy do stolicy gdzie czekała na nas Syrenka. Podjechaliśmy również do Torunia, gdzie podczas śpiewanej przez dzieci piosenki pt. „Płynie Wisła Płynie..” wszyscy goście zostali poczęstowani piernikami. Poznaliśmy również piękno naszego Gdańska oraz wspólnie zaśpiewaliśmy z kapitanem szanty „Morskie opowieści”.

Podroż nasza była długa, występy dzieci  bardzo piękne. Wzruszenie rodziców było ogromne. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała wszystkim dzieciom za pracę przez cały rok szkolny, wręczając książki i dyplomy ukończenia przedszkola 6- latkom. Dzieci 5- letnie również otrzymały książeczki wraz z dedykacją.  Pani Dyrektor podziękowania złożyła również naszej Trójce grupowej.  Mama Mikalai przygotowała dla wszystkich dzieci owocowe babeczki, które dzieci zjadły na następny dzień w przedszkolu. Dzieci 6- letnie oprócz upominków od Rady Rodziców otrzymały zakładki do książki wykonane przez dzieci i nauczycielki z grupy Zuchów.  Drobne upominki od Rady Rodziców otrzymały również dzieci 5-letnie. Na pożegnanie dzieci wręczyły  muszelkowe serca dla Mamy i Taty. Bardzo dziękujemy wszystkim za cały rok współpracy i życzymy wszystkim dzieciom 6- letnim powodzenia w szkole. 


 
Powrót