Wydarzenia

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym wyjątkowym dniu wszystkie przedszkolaki przyniosły swoje ulubione przytulanki – misie.

Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka, symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię pewien rysownik zilustrował i umieścił w waszyngtońskiej gazecie. Z kolei właściciel sklepu z zabawkami, który zainspirował się tym wydarzeniem wraz z żoną uszył nową zabawkę dla dzieci – PLUSZOWEGO MISIA.  Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka i na całym świecie, mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka.

Krasnoludki

Każde dziecko przedstawiło swojego „przyjaciela”. Na początku tańczyliśmy z przytulankami walczyka, następnie z pomocą chusty animacyjnej zbieraliśmy dla misia „miodek -plastikowe kulki” do pojemnika, podrzucaliśmy oraz kołysaliśmy nasze przytulanki. Na koniec każde dziecko miało za zadanie pokolorować ilustracje z misiem. Po chwilach pełnych wrażeń misie pomogły dzieciom odpocząć po obiedzie.

Niezwykłą historię Pluszowego Misia poznały dzieci z grupy Pszczółek i Słoneczek oglądając prezentację multimedialną. Dzieci poznały również wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba, Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol.  Ponadto każde dziecko mogło opowiedzieć skąd ma swojego pluszowego ulubieńca. Niektóre historie naprawdę były niezwykłe. Następnie wraz z misiami przedszkolaki uczestniczyły w zabawach integracyjnych. Wszystkie misie witały się z innymi, jechały w wesołym pociągu śpiewając piosenką ,,Jadą, jadą misie”…, wykonywały swoim misiom  relaksacyjny masażyk, wraz ze swoimi przytulankami bawiły się w tradycyjną zabawę ,,Stary niedźwiedź mocno śpi”, kołysały swoje misie na chuście animacyjnej i śpiewały misiom ,,Sto lat”. Na zakończenie dzieci z grupy Pszczółek wykonały pracę plastyczną pt. ,,Pluszowy Miś”, a dzieci z grupy Słoneczek  układały puzzlowe obrazki z misiami, kolorowały je, budowały domki z klocków dla swoich misiowych przytulanek, wykonywały misiowe opaski na głowę oraz rysowały misie na tablicy interaktywnej. Ponadto dzieci dowiedziały się również, że sam pluszak jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego my ludzie bardzo pragniemy.

Pszczółki

Słoneczka


 
Powrót