Wydarzenia

Wyjście do Warzywniaka – Pszczółki.

Jesień, to bardzo kolorowa i obfitująca w różne dary pora roku. A gdzie można kupić świeże, zdrowe warzywa i owoce? Na targu, na straganie, w zieleniaku, albo w sklepie warzywniczym.

W dniu 3.10.2023r. Grupa Pszczółek wybrała się na wycieczkę do pobliskiego warzywniaka, aby poznać bogactwo kształtów i kolorów jesiennych warzyw i owoców. Wycieczkę poprzedziliśmy rozmową w naszej sali przedszkolnej na temat wybranych warzyw i owoców. Zmierzając do sklepu owocowo- warzywnego obserwowaliśmy ruch uliczny wzdłuż ulicy Makowskiego i Stachiewicza, uczyliśmy się rozpoznawać znaki drogowe, ćwiczyliśmy praktyczne przechodzenie przez jezdnię podnosząc do góry rękę.

Po dotarciu do warzywniaka mieliśmy możliwość rozpoznania warzyw i owoców krajowych, jak i tych mniej znanych – egzotycznych. Nasza Pani przeprowadziła krótką rozmowę na temat wartości odżywczych warzyw i owoców jako źródła witamin niezbędnych do prawidłowego rozwoju i zdrowia. Każdy z nas wymieniał owoce i warzywa, które najbardziej lubi.

Na zakończenie wycieczki zakupiliśmy swoje ulubione owoce, z których w przedszkolu, w kolejnych dniach, zrobiliśmy pyszną sałatkę owocową.


 
Powrót